12.02.2012 by Rober Krysztofiec

Uroczystości Wagner Sailing Rally 2012

Przemówienie kpt. Jerzego Knabe, komandora Wagner Sailing Rally 2012 na otwarciu ceremonii odsłonięcia Tablicy Pamiątkowej Władysława Wagnera Bellamy Cay, 21-go stycznia 2012 (wygłoszone w języku angielskim)

27 Maj 2003 by Joanna Dutkowska

"AUSSI RULES" można pomarzyć...

Pani Joanna Dutkowska z Towarzystwa kwalifikacyjnego Lloyd’s Register, nadzorującego budowę jachtów, szczególnie dużych jednostek przesłała nam informację o zakończeniu programu budowy pierwszego z serii luksusowych jachtów, przeznaczonych jednocześnie do prowadzenia prac badawczych.

14.04.2003 by Stan Wisniewski

Moja Wyspa Skarbów

Od redakcji: zamieszczamy nie publikowane nigdzie wspomnienia Stana Wisniewskiego mieszkajacego na Bora Bora (Polinezja Francuska).

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

Catamarans przygotowuje się do wejścia na rynek NewConnect

Robert Krysztofiec

Catamarans, spółka realizująca projekt budowy floty katamaranów przeznaczonych na czarter na Seszelach, przygotowuje się do wejścia na rynek NewConnect, poinformował ISBnews prezes Paweł Sidorko.

Spółka przygotowuje się do pierwszej publicznej emisji akcji na NewConnect. Obecnie dzięki pieniądzom pozyskanym z programu unijnego (4-stock) kończymy przygotowywanie dokumentów ofertowych. Spółka ponadto zakupiła 50% udziałów w firmie EasYachting, która pozyskała dotację w formie ‚bonu na innowacje’ na rozwiązanie IT służące do organizacji eventów żeglarskich i motorowodnych. Platforma WEB i koncept aplikacji uzyskał bardzo wysoką ocenę PARP podczas weryfikacji wniosku o dofinansowanie” – dodał prezes.

Wskazał też, że operator już wstępnie zakontraktował flotę katamaranów. Spółka ma je kupić w II kw. 2019 roku i już w tym czasie będzie uzyskiwać przychód pomimo tego, że katamarany będą przygotowywane do wydania w III kwartale lub na początku IV kwartału 2019 roku. „Spółka celuje w osiągnięcie progu rentowności już w 2020 r.” – zaznaczył Sidorko.

Catamarans www.catamarans.pl działa jako armator jachtów na rosnącym rynku czarterów katamaranów w popularnych destynacjach turystycznych. Docelowo planuje przekazanie floty profesjonalnemu operatorowi z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu czarterem oraz wdrożenie aplikacji mobilnej dla czarterujących jachty.

Źródło: ISBnews

Kategoria: /