12.02.2012 by Rober Krysztofiec

Uroczystości Wagner Sailing Rally 2012

Przemówienie kpt. Jerzego Knabe, komandora Wagner Sailing Rally 2012 na otwarciu ceremonii odsłonięcia Tablicy Pamiątkowej Władysława Wagnera Bellamy Cay, 21-go stycznia 2012 (wygłoszone w języku angielskim)

27 Maj 2003 by Joanna Dutkowska

"AUSSI RULES" można pomarzyć...

Pani Joanna Dutkowska z Towarzystwa kwalifikacyjnego Lloyd’s Register, nadzorującego budowę jachtów, szczególnie dużych jednostek przesłała nam informację o zakończeniu programu budowy pierwszego z serii luksusowych jachtów, przeznaczonych jednocześnie do prowadzenia prac badawczych.

14.04.2003 by Stan Wisniewski

Moja Wyspa Skarbów

Od redakcji: zamieszczamy nie publikowane nigdzie wspomnienia Stana Wisniewskiego mieszkajacego na Bora Bora (Polinezja Francuska).

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

International Berlin Match Race Championships

Już w nadchodzący weekend, w dniach od 21 do 23.10 na wodach jeziora Wannsee odbędą się regaty International Berlin Match Race Championships zaliczane do Pucharu Świata.

Na starcie stanie 12 załóg zaproszonych przez organizatorów z Berliner Yacht Club: z Niemiec (cała niemiecka czołówka ze S.Meisterem, C.Kemmlingiem, F.Oehme oraz aktualnym Mistrzem Niemiec – J.E.Andresenem), Holandii (Mistrz Holandii – J. Feitsma), Danii (N. Sehested) oraz Polski (Mistrz Polski P.Tarnacki, K.Rosiński oraz …. szczecińscy żeglarze z Patryk Zbroja Yacht Racing Team w składzie: Maciej Gonero – trymer żagli przednich, Marek Prokopiak – pitman, Patryk Zbroja – sternik). Poziom wszystkich załóg jest niezmiernie wysoki (większość sterników klasyfikowana jest w pierwszej setce światowego rankingu) i bardzo wyrównany.

 

Patryk Zbroja Yacht Racing Team

  Foto: R. Hajduk.

Zapowiada się zatem interesująca rozgrywka.Tym bardziej, że organizatorzy zapewniają uczestnikom niezwykle spektakularny sprzęt w postaci 6 jachtów klasy LASER SB3, trzyosobowej trudnej technicznie, ale bardzo szybkiej łódki. Mało tego, dwie najlepsze ekipy uzyskają prawo startu w najbardziej prestiżowej imprezy żeglarskiej w tej części Europy – BMW Berlin Match Race.

Starty szczecińskich żeglarzy wspiera firma budowlana KONSART, marka SZCZECIN FLOATING GARDEN, MARINA HOTELE oraz włoski producent odzieży żeglarskiej SLAM.

Trzymajcie kciuki!
Patryk Zbroja

Kategoria: /