12.02.2012 by Rober Krysztofiec

Uroczystości Wagner Sailing Rally 2012

Przemówienie kpt. Jerzego Knabe, komandora Wagner Sailing Rally 2012 na otwarciu ceremonii odsłonięcia Tablicy Pamiątkowej Władysława Wagnera Bellamy Cay, 21-go stycznia 2012 (wygłoszone w języku angielskim)

27 Maj 2003 by Joanna Dutkowska

"AUSSI RULES" można pomarzyć...

Pani Joanna Dutkowska z Towarzystwa kwalifikacyjnego Lloyd’s Register, nadzorującego budowę jachtów, szczególnie dużych jednostek przesłała nam informację o zakończeniu programu budowy pierwszego z serii luksusowych jachtów, przeznaczonych jednocześnie do prowadzenia prac badawczych.

14.04.2003 by Stan Wisniewski

Moja Wyspa Skarbów

Od redakcji: zamieszczamy nie publikowane nigdzie wspomnienia Stana Wisniewskiego mieszkajacego na Bora Bora (Polinezja Francuska).

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

Katamaran FLIS-CAT 435

Władysław Bożek

Flis-Cat 435 to zwrotny, katamaran sportowo rekreacyjny, konstrukcji Władysława Bożka. Przy wiatrach powyżej 3°B łatwo wchodzi w ślizg. Pływaki zaprojektowano w oparciu o profile NACA. Kształt kadłubów nie wymaga mieczy, nie jest odczuwalny dryf. Duża wyporność pływaków ułatwia pływanie na fali. W Mistrzostwach Polski Katamaranów w Giżycku w 1998 i 1999 roku, w klasie "A", FLIS-CAT zajmował pierwsze miejsca. Miłośników prędkości i dwóch kadłubów zapraszamy do zapoznania się z tą ciekawą konstrukcją. Zamieszczamy zdjęcia, szczegółowy opis kliknijcie więcej...